Právě si prohlížíte Čtvrtá prohra v řadě

Čtvrtá prohra v řadě

Páteční utkání nabízelo trošku netradiční souboj. Domácí utkání v soupeřově hale, žluté dresy a lavička hostí. I tak může vypadat souboj na Rokytce, když se utkáme proti „hostitelům“ během této sezóny.

Zápas jsme nezačali vůbec špatně a dostali se do vedení 5:0. Bohužel jsme nedokázali na této vlně pokračovat a začala přetahovaná o každý bod. Následovala však série hloupých ztrát a nedůsledné obrany, kdy Slavia na konci první čtvrtiny odskočila na rozdíl 9 bodů. Vstup do druhé čtvrtiny opět patřil nám a tak jsem se až do poločasu drželi v těsné blízkosti soupeře (poločasové skóre 37:42).

Během poločasové přestávky jsme si řekli jasné pokyny, kterých se bylo zapotřebí držet, abychom zvládli otočit skóre na naši stranu. První dvě minuty to podle toho i vypadalo a krůček po krůčku jsme ukrajovali z náskoku soupeře. Jenže přišel náš další výpadek a Slavia deseti body v řadě opět navýšila své vedení. Ač jsme se po zbytek zápasu dokázali přiblížit až na pětibodový rozdíl, tak skóre se nám zvrátit nepodařilo.

Naším největším problémem je nekomunikace v obraně a nedůslednot, což dokazují i slova trenéra Petra Stavěla: „Soupeř vyhrál zaslouženě, vyvaroval se, na rozdíl od nás, výpadkům v koncentraci a hrál daleko agresivněji než my. Nás po celou sezonu trápí nedůrazy v obraně a chvilkové mentální výpadky během zápasů, které nás stojí lepší výsledky.“

SLOVANKA – BLK Slavia Praha 76:88 (18:27, 19:15, 22:28, 17:18)
Body: Hálová 23, Ondroušková 21, Levínská 12, Hrymaliuk 7, Lišková 6, Mircová 5, Koucká 2