Právě si prohlížíte Důležitá výhra

Důležitá výhra

V rámci dohrávky 1. kola odehrála Slovanka další utkání na domácí půdě, kdy přivítala tým z podkrkonoší. Domácí hráčky se začaly více prosazovat až v druhé polovině zápasu. Od té doby však vedení již nepustily a porazily tým KARA Trutnov 89:76.

Vstup do utkání měly lepší hostující hráčky, kdy po chybách v rozehrávce Slovanky snadno získaly míč a rychle vedly 6:0. Slovanka se však ze špatného začátku rychle oklepala a začala přetahovaná o každý bod, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou.

V podobném duchu se nesla i druhá čtvrtina. Trutnov se spoléhal především na trestné hody, kterých v prvním poločase vystřelil celkem 19 oproti čtyřem Slovanky. A tak v poločase svítilo na tabuli skóre 37:42.

Třetí čtvrtina začala úspěšným tříbodový pokusem trutnovské Finkové, nicméně to bylo v tento moment od Trutnova vše a na řadu přišla jedenácti bodová šňůra domácích. Slovanka v této části hry výrazně zlepšila obranu, což vedlo k vítězství 28:8 v této čtvrtině. To se na konci zápasu ukázalo být klíčovým momentem.

V poslední čtvrtině vedla Slovanka necelé čtyři minuty před koncem již o 20 bodů. Trutnov zvládl ještě v závěru stáhnout na rozdíl patnácti bodů, kdy se spoléhal převážně na finskou rozehrávačku Saru Rokkanen (v poslední čtvrtině nastřílela 15 bodů). Ovšem další drama, jako tomu bylo v minulém týdnu proti DSK Brandýs, již domácí hráčky nepřipustily, a tak si zaslouženě připisují druhou výhru v této sezóně.

Trutnov se po celý zápas musel obejít bez dvou tahounek týmu, Whisper Fisher a Kyah Proctor. Naopak na druhé straně se opět skvěle zapsala Hálová, která k 38 bodům přidala i 10 doskoků.

SLOVANKA – KARA Trutnov 89:76 (21:20, 16:22, 28:8, 24:26)
Body: Hálová 38, Zítková 13, Mervínská 10, Mircová 9, Ondroušková 6, Hrymaliuk 6, Lišková 5, Levínská 2