Právě si prohlížíte PROTI KP VÝJIMEČNĚ V NEDĚLI

PROTI KP VÝJIMEČNĚ V NEDĚLI

V 8. kole Chance ŽBL přivítá Slovanka na domácí palubovce třetí tým tabulky KP TANY Brno. S ohledem na soupeřův nabitý program se zápas odehraje výjimečně v neděli od 14h ve SA Rokytka.

KP TANY Brno navazuje na skvělé loňské výsledky a opět se drží na průběžném třetím místě. Vloni tým doplatil na zranění v rozhodující části sezóny a vypadal ve čtvrtfinále se Sokol Hradec Králové. Letos má tak o to větší motivaci k získání některého z cenných kovů.

Tým kolem trenérky Marcely Krämer sice nezačal sezónu úspěšně, když hned na úvod soutěže prohrál s BLK Slavia Praha s nejtěsnějším možným rozdílem (72:73), ale následné si spravil chuť proti DSK Basketball Brandýs a výhru přivezl také z Chomutova. Ve 4. kole pak došlo na brněnský souboj, který na domácí palubovce ovládl soupeř ze Žabovřesek. KP Brno si tak připsalo druhou, a zatím poslední, prohru. Nicméně to neubralo na jejich sebevědomí a dalších třech zápase přehrálo týmy SBŠ Ostravy, KARA Trutnov a Sokol Hradec Králové. Poslední zápas byl jeden z nejvyrovnanějších. KP Brno přišlo o sedmibodový náskok v poslední čtvrtině a zápas tak dospěl do prodloužení, kde Kateřina Galíčková rozhodla trojkou v poslední vteřině utkání.

Slovanka nedokázala navázat na tři výhry v řadě (dvě v ŽBL a jedna v Českém poháru) a z Chomutova si odvezla porážku 76:94, kdy po vyrovnaném prvním poločase (41:45) nezvládla druhou polovinu zápasu. V zápase navíc tým Petra Stavěla zaznamenala 13 ztrát a soupeři dovolil doskočit 13 míčů. Což jako velký problém vidí také kapitánka domácích Gabriela Mervínská: „Poslední zápasy nám ukázaly náš největší problém a tím je obraný doskok. Dáváme soupeři prostor k opakovaným šancím, což většinou nejenže soupeř trestá, ale také nás to stojí mnoho sil, které nám pak chybí, když se utkání láme. KPčko je velmi silným týmem, který staví na mladých českých hráčkách a zakládá si na rychlé hře. Naším cílem je určitě lepší obranný doskok a obrana celkově, abychom zamezili rychlým protiútokům. Bez toho nemáme šanci uspět.“

Napsat komentář