Právě si prohlížíte První výhra v sezóně

První výhra v sezóně

Po čtyřech prohrách konečně vítězství, kdy Slovanka v dramatické koncovce zdolala nováčka soutěže DSK Basketball Brandýs rozdílem pěti bodů.

Lepší vstup do utkání měly hráčky Brandýsa, když velmi brzy vedly 10:4. Trenéru Petru Stavělovi tak nezbývalo nic jiného než si vzít tim-out a vyburcovat hráčky k lepší obraně. Krůček po krůčku pak začaly hráčky Slovanky ukrajovat vedení Brandýsa, až v 8. minutě přetáhla krásnou trojkou Alžběta Levínské skóre na stranu domácích. Ve zbytku čtvrtiny se ještě podařilo vedení mírně navýšit, a tak bylo po první přestávka skóre 20:15.

Poločasová přestávka prospěla více domácím, kdy hráčky Slovanky vtrhly do čtvrtiny jako uragán s jasným cílem, navyšovat bodový náskok a „utéct“ soupeři z dostřelu. To se po dlouho dobu dařilo a dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny navyšovala trestným hodem opět Alžběta Levínská na rozdíl sedmnácti bodů!! Nicméně přišel druhý výpadek domácích a Brandýs tak stáhl skóre na jednociferný rozdíl.

V posledním dějství se týmy přetahovaly o každý bod. Hráčky Slovanky jakoby se zalekly vítězství a Brandýs především díky Murray a Burdgess uchovával naději na vítězství. V koncovce se štěstí přiklonilo na stranu domácích, kdy Brandýs hodně fauloval a Eliška Hálová proměnila 6 trestných hodů. Slovanka tak poprvé v sezóně mohla slavit!

SLOVANKA – DSK Basketball Brandýs 80:75 (20:15, 19:17, 19:16, 22:27)
Body: Hálová 24, Levínská 16, Ondroušková 13, Hrymaliuk 8, Zítková 5, Mervínská 4, Mircová 3, Lišková 3, Koucká 2, Tomanová 2