Právě si prohlížíte V ČP POSTUPUJE SLOVANKA

V ČP POSTUPUJE SLOVANKA

Ve středeční podvečer probíhala v Brandýse nad Labem bitva o postup do dalšího kola Českého poháru žen. Domácí DSK přivítalo na své palubovce tým Slovanky, která si vybudovala téměř třicetibodový náskok již v prvním poločase a ovládla utkání 99:77.

Začátek byl od obou týmů dosti rozpačitý. Nepřesné střely, zbytečné ztráty a velmi pomalý průběh hry. Vždyť po třech minutách svítilo na tabuli skóre 1:2. Následovala přetahovaná o každý bod, kdy skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec to však byly hráčky Slovanky, kdo zavelel k úprku a poslední čtyři minuty první čtvrtiny vyhrály 12:2. Jakoby je někdo polil živou vodou.

Druhá čtvrtina začala stejně jako skončila ta první, dominancí Slovanky. Hostující hráčky nechtěly nic ponechat náhodě a vlétly do čtvrtiny jako uragán. Během tří minut vstřelily soupeři 15 bodů a samy obdržely pouze dva. V tomto krátkém období navíc „donutily“ trenéra domácích ke dvěma time-outům. Ani to však brandýským nepomohlo, nedařilo se jim vesměs nic a první poločas prohráli vysokým rozdílem 27:56.

Mohlo by se zdát, že si hráčky Slovanky začaly myslet, že se zápas vyhraje sám a s tím vstoupily do druhého poločasu. Ta tam byla jejich rychlá hra. Začaly působit unaveným dojmem, a naopak domácí se nehodlaly vzdát za žádnou cenu. S vervou se draly za každým balonem a především díky Murray s Burdgess dokázaly stáhnout náskok Slovanky v jeden moment pouze na 15 bodů a vypadalo to, že by se zápas mohl ještě zdramatizovat. Vždyť za třetí čtvrtinu vstřelily více bodů (30) než za celý první poločas (27).

Naštěstí Slovanka nezopakovalo svůj výpadek z ligového utkání, kdy o necelé tři týdny dříve vedla nad Brandýsem na začátku čtvrté čtvrtiny dvouciferným rozdílem, aby se nakonec ještě bála o vítězství. Tentokrát zachovaly hráčky ve fialovém klidnou hlavu a poslední čtvrtinu už jen udržovaly svůj náskok, který se nedostal pod méně jak 20 bodů. Velkým plusem celého utkání je zapojení všech hráček do rotace a rovnoměrné rozdělení minut.

DSK Basketball Brandýs – SLOVANKA 77:99 (12:22, 15:34, 30:21, 20:22)
Body: Hrymaliuk 18, Lišková 14, Ondroušková 12, Zítková 12, Levínská 11, Hálová 9, Mervínská 9, Koucká 9, Mircová 3, Nádvorníková 2, Tomanová 0