Právě si prohlížíte V PÁTEK DO TRUTNOVA

V PÁTEK DO TRUTNOVA

V desátém utkání Ženské basketbalové ligy změří své síly dva tabulkový sousedi. Slovanka si chce zvednout náladu po kontumační prohře se SBŠ Ostrava a Trutnov by rád přidal druhé vítězství.

Před začátkem sezóny Trutnov jistě pomýšlel o jiné umístění, než na které se nyní nachází. Po devíti odehraných kolech mu patří 9. místo, kdy v domácím prostředí zvládl porazit DSK Basketball Brandýs. Blízko vítězství byl tým trenéra Richarda Kucsy také v Ostravě 19. listopadu, kde však prohrál v prodloužení 80:84. Ostatní zápasy východočeského celku skončily dvouciferným rozdílem ve prospěch soupeřů. Trutnov se opírá především o domácí Terezu Královou a čtveřici cizinek – Finku Saru Rokkanen, Američanky Dasiu Evans a Kyah Proctor, a nově také Kanaďanku Rashidu Timbilly, která nahradila zraněnou Whispery Fisher.  

Slovanka v posledním odehraném utkání prohrála na domácí palubovce s KP TANY Brno pouze desetibodovým rozdíl. Na svůj skvělý výkon chtěla navázat během uplynulé neděle v Ostravě. Nicméně tento duel byl kontumován – výhra pro Ostravu, Slovanka bez bodu. Pražanky tak jistě budou chtít v pátek zabodovat a spravit si tak chuť po hořké „prohře“. Navíc svůj 250. zápas v ŽBL odehraje Eliška Mircová s bilancí 249 trojek.

V posledním vzájemném duelu se před domácím publikem radovala Slovanka. Trutnovský celek porazila 89:76, kdy se 38 body blýskla Eliška Hálová. Dokáže Slovanka zvítězit i v hale soupeře? Odrazí se Trutnov ode dna a uhájí před soupeřem svou palubovku? Podaří se Elišce Mircové překonat hranici 250 trojek? To vše se dozvíme již zítra. Zápas začíná v 18:30 ve 3. ZŠ v Trutnově.

Napsat komentář