Právě si prohlížíte V SOBOTU DO CHOMUTOVA

V SOBOTU DO CHOMUTOVA

Po reprezentační přestávce, kdy Česká republika prohrála s Německem (41:85) a následně s Řeckem (66:75), se vracíme na ligovou scénu. Teprve druhý výjezd nás čeká v sobotu, kdy odcestujeme do 110km vzdáleného Chomutova k 7. kolu ŽBL.

Svěřenkyně Pavla Staňka za sebou mají velmi úspěšnou sezónu. Nejprve v únoru získali na domácí palubovce stříbrné medaile z Českého poháru, následně potvrdili skvělou formu ve Varšavě, kdy ovládli soutěž EWBL, aby o pár týdnů později porazili Sokol Hradec Králové 3:1 na zápasy a doplnili tak svou medailovou sbírku o ligový bronz.

V letošním ročníku ŽBL jim momentálně patří třetí místo s bilancí čtyři výhry a dvě porážky, určitě tak mají ambice minimálně na obhajobu loňského bronzu. Po úspěchu v EWBL zkusily letos o stupeň lepší soutěž, a to Eurocup. Ve skupině K jsou však na poslední místě bez jediné výhry a šance na postup je tak minimální.

Oproti tomu Slovanka má v lize přesně opačnou bilanci. Po těžkém startu soutěže, kdy změřila síly se čtyřmi papírově silnějšími soupeři, se konečně dokázala odrazit ode dna a připsala si vítězství proti Trutnovu a dvakrát porazila Brandýs (jednou v rámci ŽBL a jednou v Českém poháru). Slovanka bude chtít pokračovat na vítězné vlně, nicméně je předem jasné, že jí nečeká nic lehkého. Své o tom ví i Eliška Hálová, momentálně nejlepší střelkyně týmu: „Chomutov je velmi kvalitní tým, který se pohybuje v horní polovině tabulky. Pokud nastoupíme do zápasu jako ve středu v poháru, tak bychom mohli uhrát velmi slušný výsledek. Musíme si pohlídat hlavně klíčové hráčky Bartoňovou a Pollard, které jsou zkušené a umí zahrát těžké zápasy. Pokud budeme plnit pokyny trenérů a budeme se soustředit v obraně, mohli bychom překvapit.“

Zápas začíná v 15:30 ve Sportovní hale Chomutov. Utkání můžete také sledovat na: www.tvcom.cz

Napsat komentář