Právě si prohlížíte V SOBOTU NA ŽABINY

V SOBOTU NA ŽABINY

Ženská basketbalová liga je zpět! V prvním lednovém týdnu roku 2024 startuje 12. kolo nejvyšší ženské soutěže a k vidění bude spousta zajímavých duelů.

SBŠ Ostrava přivítá na své palubovce poslední tým tabulky DSK Basketball Brandýs, se kterým v říjnu prohrála rozdílem 12 bodů a Středočešky díky tomu mají na kontě jedno vítězství. KARA Trutnov prošla přes Vánoce velkou obměnou a v duelu s BLK Slavie Praha by se měly představit hned tři nové zahraniční posily. První vzájemné utkání skončilo lépe pro Slavii (77:71). Dokáží Pražanky tento výkon zopakovat nebo začne Trutnov nový rok výhrou? Další zajímavé utkání začíná v sobotu v 16:30 v hale na Vodově. Domácí KP TANY Brno nastoupí proti Levharticím z Chomutova. Tyto dva účastníky letošního Eurocupu dělí v tabulce dvě místa a oba týmy jistě pomýšlí na vítězství. O pár set metrů dál, ve sportovní hale Rosnička, přivítají Žabiny pražskou Slovanku.

Žabiny si prožily krušný závěr roku, kdy nezvládly odvetu na palubovce tureckého celku ve vyřazovací části Eurocupu a tato soutěž pro ně v letošním ročníku skončila. avšak v české lize mají šest výher v řadě a v tabulce jim patří druhé místo. Naopak Slovanka může jen překvapit, což se jí povedlo v posledním zápase roku 2023, kdy na domácí palubovce senzačně přehrála hradecké lvice (97:82). Nicméně hostující tým nečeká rozhodně nic lehkého, v říjnovém utkání podlehly tomuto soupeři svěřenkyně Petra Stavěla 63:94.

Pro Slovanku bude důležité se vyvarovat hloupým chybám a zamezit soupeři ve skórování z rychlého protiútoku. Zápas začíná v 17:00 ve SH Rosnička nebo jej můžete sledovat na tvcomu.

Napsat komentář