Právě si prohlížíte VÁNOČNÍ ZÁZRAK

VÁNOČNÍ ZÁZRAK

K velkému překvapení došlo dnes večer ve SA Rokytka. Domácí Slovanka, jakožto předpokládaný outsider zápasu, přehrála Sokol Hradec Králové 97:82!! V posledním zápase roku 2023 tak podala nejlepší výkon sezóny a dopřála si předčasný vánoční dárek.

Slovanka vlétla do zápasu jako hurikán a po třech minutých hry vedla 11:2. V porovnání se středečním zápasem to bylo jako den a noc. Skvělá spolupráce v obraně a týmový výkon v útoku. Jakoby hráčky otočily o 180 stupňů oproti předchozím zápasům a po hřišti běhal úplně někdo jiný. Hradecké lvice od začátku tahaly za kratší konec a ani jednou se během zápasu nedostaly do vedení. První čtvrtina tak patřila domácím – 24:17.

Ani druhé dějství nepřineslo zvrat. Slovanka pokračovala ve svém odhodlání a s vervou se vrhala po každém míči. Hradec se dokázal přiblížit na rozdíl devíti bodů, ale Mircová dvěma trojkami v řadě zabránila případnému dramatu a po většinu času byl tak rozdíl dvouciferný. V poločase svítilo na ukazateli skóre 46:33.

Třetí čtvrtiny byly pro Slovanku téměř prokleté, až tedy do dnešního dne. Svěřenkyně Petra Stavěla pokračovaly ve svém stylu hry z prvního poločasu, a i když přišel menší výpadek v obraně nebo zbrklá střela v útoku, tak to Hradec nedokázal potrestat. Největší problém dělala Pražankám jejich bývalá hráčka Zeithammerová, autorka 22 bodů. Nicméně se svým odhodláním zůstávala téměř osamocena a i když se k ní v druhém poločase přidala se svými rychlými nájezdy Brožová (12 bodů), tak domácí zvládli uhájit své vedení bez větších problémů.

Hradci se dnes nedařila střelba za tři body (5/17), ani trestné hody (15/28). Naopak Slovanka proměnila 10 trojek a z 28 pokusů TH minula pouze pětkrát. Navíc soupeře přeskákala na doskoku 44:31. Pět hráček Slovanky se dostala na dvouciferný počet bodů. „Konečně jsme dokázaly, co v nás je. Po dlouhé době jsme dokázaly hrát týmově a především jsme zapracovaly na obraně, což bylo stěžejní pro dnešní zápas. Mám z nás opravdu radost.“ zhodnotila utkání kapitánka domácích Gabriela Mervínská.

SLOVANKA – Sokol Hradec Králové 97:82 (24:17, 22:16, 26:21, 25:28)
Body: Levínská 19, Mircová 17, Zítková 16, Ondroušková 16, Lišková 15, Mervínská 7, Hrymaliuk 7, Nádvorníková, Tomanová, Trollerová 0