Právě si prohlížíte Drama se nekonalo

Drama se nekonalo

V rámci 4. kola Chance ŽBL jsme na své palubovce přivítali tým ZVVZ USK Praha. Ač jsme si řekli jednoznačné pokyny pro obranu i útok, tak výsledek byl úplně jiný.

Hned z rozskoku šla sama na koš Veronika Šípová. Nicméně nájezd neproměnila, a naopak na druhé straně úspěšně zakončila Eliška Mircová zpoza tříbodové hranice. Jednalo se tak o naše první a poslední vedení v tomto zápase. Nízký rozdíl ve skóre jsme zvládli držet do půlky první čtvrtiny, pak přišla jedenáctibodová šňůra hráček USK a od té doby náskok jen navyšovaly. V poločase tedy svítilo na tabuli skóre 31:66.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s větší disciplínou a odhodlaností především v obraně. Dokázali jsme tak alespoň trochu zmírnit dramatický nárůst skóre, ač se nám 100 bodová hranice ubránit nepodařila.

„Utkání dopadlo asi tak, jak se dalo očekávat. V útoku to od nás nebylo úplně špatný, ale obrana byla katastrofální, jak nás to provází celou sezónu. Alespoň druhý poločas se to trochu zastavilo, nárůst toho skóre. S druhým poločasem jsem trochu spokojenější, ale čekal bych od nás daleko větší agresivitu.“ prozradil nespokojenost s výkonem týmu trenér Petr Stavěl.

Zápasy, jako byl tento, musíme brát jako ponaučení, a především jako motivaci ke zlepšení, ať už po individuální, tak i po týmové stránce.

SLOVANKA – ZVVZ USK Praha 58:111 (17:34, 14:32, 12:20, 15:25)
Body: Hálová 16, Mircová 9, Levínská 8, Zítková 6, Mervínská 4, Lišková 4, Nádvorníková 3, Tomanová 3, Trollerová 3, Koucká 2, Pazourková 0