Právě si prohlížíte PROHRA NA ZÁVĚR

PROHRA NA ZÁVĚR

Ani v posledním zápase základní části nezvládla Slovanka zvítězit a připisuje si tak patnáctou porážku této sezóny.

Zápas začal spoustou nepřesností na obou stranách a tak první koš padl až po třech minutách hry. Po prolomení střelecké smůly se začalo lépe dařit hostujícím hráčkám a Ostrava se rychle ujala vedení 11:2 a donutila domácího trenéra k time-outu. Už to vypadalo, že to hráčkám Slovanky pomohlo, ale opak byl pravdou a první čtvrtina tak skončila 9:19.

Ve druhé čtvrtině přeci jen Slovanka zlepšila svou hru v útoku, nicméně stále se dopouštěla zbytečných chyb v obraně a nedokázala se tak přiblížit soupeři na jednociferný rozdíl.

Po změně stran se více dařilo Slovance a v polovině třetí čtvrtiny, po koši Ondrouškové, byl rozdíl pouze čtyřbodový. Bohužel místo toho, aby Slovanka využila momentu překvapení a pokračovala v náporu, tak přišel jeden z jejích pravidelných útlumů a Ostrava ještě před posledním hracím obdobím navýšila náskok na dvanáct bodů.

Ani v posledním dějství nepřišla žádná změna. Slovanka nedokázala ubránit soupeře na útočném doskoku a dovolila tak spoustu druhých a třetích šancí, což bylo zřejmě rozhodující.

Po základní části jí tak stále patří poslední místo a ještě ji čeká těžký boj, aby mohla vůbec pomýšlet na play-off.

Slovanka – SBŠ Ostrava 80:88 (9:19, 22:21, 18:21, 31:27)
Body: Ondroušková 23, Hálová 15, Hrymaliuk 13, Mircová 11, Mervínská 9, Zítková 4, Trollerová 3, Nádvorníková 2