Právě si prohlížíte NEDĚLNÍ PORÁŽKA

NEDĚLNÍ PORÁŽKA

S KP TANY Brno to byl boj od začátku až do konce. Bohužel hostům vyšla lépe poslední čtvrtina a Slovanka tak na domácí palubovce prohrává desetibodovým rozdílem.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostů. Svěřenkyně Marcely Krämer trestaly školácké ztráty domácího celku a díky bodům z rychlého protiútoku si rychle vybudovaly vedení 11:4. Tento stav donutil Petra Stavěla k time-outu a vyplatilo se. Hráčky Slovanky se oklepaly z dravého nástupu soupeře a bod po bodu stahovaly náskok hostí. V poslední minutě první čtvrtiny nakonec Andy Ondroušková vyrovnala pomocí trestných hodů na 24:24.

Druhá čtvrtina byla ve znamení přetahované o každý bod. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a ani jeden z týmu nebyl schopný utéct soupeři na větší bodový rozdíl. Nicméně tři minuty před koncem druhé čtvrtiny vedlo KP o pět bodů a už už to vypadalo, že ubrání další útok Slovanky, ale ke slovu se dostala Tereza Zítková, která vystřelila dva metry za trojkovou čárou a s klaksonem skórovala, čímž přiblížila Slovanku na rozdíl dvou bodů. Následovaly koše na obou stranách a poločasové skóre tak bylo 39:42.

Po výměně stran nepřišla žádná větší změna. Víceméně se opakoval scénář ze druhé čtvrtiny. Kdykoliv KP odskočilo na větší bodový rozdíl, tak se Slovanka mohla spolehnout na svoje střelkyně, především na Elišku Mircovou, která v této části hry vstřelila soupeři čtyři trojky. Půl minuty před koncem třetí čtvrtiny zvyšovala po koši s faulem na 66:63 Gába Mervínská a Slovanka byla v euforii. Ta jí ovšem dlouho nevydržela. Z dalšího útoku vyrovnala Dominica Hynková, následně Slovanka přišla o míč, neboť nedokázala vystřelit před koncem časového limitu a KP tak zbývaly 3 vteřiny. Ty dokázala skvěle využít Karolína Šotolová, nikým nebráněná vrátila Brnu vedení díky šťastné střele z půlky.

Vstup do poslední čtvrtiny byl ze strany domácího celku naprosto tragický. Dvě školácké chyby během úvodních dvaceti vteřin, které zvládla potrestat Karolína Šotolová a KP tak rázem vedlo o sedm bodů. Slovanka se ještě snažila zápas zvrátit, ale kdykoliv se dotáhla na dostřel, tak následovala rychlá odpověď hostů. Ty táhla především již několikrát zmíněná Karolína Šotolová, česká reprezentantka 3×3 zaznamenala 30 bodů a z toho 12 v poslední čtvrtině.

Slovanka tak prohrála šesté utkání v této sezóně a dál jí patří sedmé místo. V dalším kole se utká s týmem SBŠ Ostrava na severo-východě Česka.

SLOVANKA – KP TANY Brno 81:91 (24:24, 15:18, 27:27, 15:22)
Body: Mircová 19, Hálová 17, Ondroušková 15, Levínská 11, Zítková 6, Lišková 6, Hrymaliuk 4, Mervínská 3, Nádvorníková 0, Trollerová 0, Pazourková 0