Právě si prohlížíte XXIX. ROČNÍK ČP

XXIX. ROČNÍK ČP

Již 28. září odstartoval XXIX. ročník Českého poháru. Slovanka se připojuje ve 3. kole, kdy změří své síly s DSK Basketball Brandýs. Zápas se odehraje 15. listopadu od 19:30 ve Sportcentrum Brandýs nad Labem.

Není to ani měsíc, co Slovanka porazila Brandýs na domácí palubovce rozdílem pěti bodů v rámci 6. kola ŽBL. Nicméně všichni moc dobře vědí, že ČP je úplně jiná soutěž. Je to buď a nebo. Není možnost žádné nápravy, žádná druhá šance. Buď duel zvládnete nebo čekáte další rok na novou příležitost.

Vždyť Slovanka je toho jasným důkazem. V loňské sezóně prohrála na půdě BLK Slavia Praha téměř o 50 bodů, aby ji o týden později porazila v poháru 84:78 a zajistila si tak místo ve Final 4, kam se probojovala podruhé za sebou. V sezóně 2021/2022 však hráčky Slovanky nestačili na Sokol Hradec Králové (58:71), ani na KP Brno (45:70) a obsadila tak nepopulární 4. místo.

O rok později již měla Slovanka trošku větší ambice. Ač do Chomutova odjížděl tým s pokorou a respektem ke všem soupeřům, tak domů se rozhodně nechtěl vracet bez medaile. První pokus ještě nevyšel. Domácí Levhartice si vytvořily několikabodový náskok již v první čtvrtině a ač se Slovanka ve druhé půli pokusila duel ještě zdramatizovat, tak z postupu do finále se radovali přeci jen domácí. O den později Slovanka potvrdila, že se umí vracet do zápasů a na druhý pokus už to vyšlo. Zápas o bronz proti SBŠ Ostrava v dramatickém závěru dotáhla do vítězného konce (93:85) a mohla si tak na krk pověsit bronzové medaile a zopakovala tak úspěch z roku 2010.

Který tým se probojuje do čtvrtfinále? Dokáže Slovanka uspět na hřišti soupeře? To zjistíme již zítra večer!