Právě si prohlížíte V PÁTEK DO BRANDÝSA

V PÁTEK DO BRANDÝSA

Slovanka se v rámci 15. kola ženské basketbalové ligy chystá do Brandýsa, kde své síly změří s domácím DSK. Zápas začíná v pátek 2. února od 16:30 ve SportCentrum Brandýs nad Labem.

15. kolo ŽBL zahájilo již v minulém týdnu ZVVZ USK Praha na půdě BLK Slavia Praha, kdy jasně zvítězilo 124:41. Další zápase sehraje již výše zmíněná Slovanka v Brandýse a v sobotu pak bude kolo pokračovat v hale Vodova, kde své síly změří KP TANY Brno s Karou Trutnov, a také v městské sportovní hale Chomutov, kdy domácí Levhartice vyzvou Sokol Hradec Králové. Poslední zápas 15. kola se odehraje až 20. února v Ostravě, která přivítá Žabiny Brno.

V prvním vzájemném utkání se z vítězství radovala Slovanka, kdy po dramatické koncovce přehrála Středočešky 80:75. Utkání začal lépe Brandýs, který v půlce první čtvrtiny vedl 4:10 a donutil tak domácí k timeoutu. Košem snížila Levínská a zavelela k obratu. Do konce první čtvrtiny již Slovanka vedla a vedení po zbytek zápasu nepustila, ač se Brandýs snažil v závěru duel ještě zdramatizovat.

Druhé utkání sehrály týmy v listopadu v rámci 3. kola Českého poháru, a i zde byla šťastnější Slovanka. Z Brandýsa si odvážela výhru 99:77 po skvělém prvním poločase, který vyhrála téměř o 30 bodů.

V pátek nás tedy čeká jistě zajímavé utkání. Navíc Brandýs vyhrál poslední dvě ze svých třech utkání a momentálně mu patří 8. místo, tedy o dvě lepší pozice než má poslední Slovanka.