Právě si prohlížíte V Hradci rozhodla třetí čtvrtina

V Hradci rozhodla třetí čtvrtina

• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNezařazené

V rámci dohrávky 2. kola Chance ŽBL jsme odjeli k prvnímu letošnímu utkání do Hradce Králové, kde jsme si připsali první porážku této sezóny 68:86.

Holky nastoupily do první čtvrtiny s přehledem. Dařila se nám střelba ze střední i trojkové vzdálenosti. Naše obrana nikde nezaostávala, nebáli jsme se najet do koše, bojovali jsme doslova o každý balón. Hráli jsme s Hradcem vyrovnanou hru a první čtvrtina skončila 18:16, tedy pouze o dva body pro soupeře.
Ve druhé čtvrtině se nám stále dařilo. Proměňovali jsme jednoduchá zakončení, v obraně jsme začali vychytávat přihrávky soupeře. Bohužel pak přišlo zranění Jitky Pilařové a psychika týmu se rázem změnila. Hradec toho ihned využil a do šatny jsme již odcházeli s devíti bodovou ztrátou 43:34.
Do třetí čtvrtiny jsme nastupovali s odhodláním splnit pokyny trenéra – hrát tvrdší hru a lépe doskakovat. To se nám však nepodařilo úplně dodržet – chyběly nám doskoky, nevyužívaly jsme 24 sekund útoku, ztratily jsme i tempo ve hře. Tato čtvrtina byla nejslabší v rámci bodů, pouze 12 bodů za čtvrtinu a Hradec si v ní zajistil veliký bodový náskok (67:46).
Čtvrtá čtvrtina byla zajímavá opět bojovností našich děvčat a i přes několik ztrát v útoku jsme nejvíce skórovali a nakonec ji i vyhrály.
Hradec nás přemohl svojí obranou, rychlými protiútoky a agresivní hrou.

Nyní víme, že když příště omezíme zbytečné ztráty, zvýšíme počet doskoků a asistencí tohoto soupeře máme šanci porazit. V prvním odehraném utkání sezóny se Slovanka určitě nemá za co stydět. V příštím zápase se budeme snažit více bojovat a dotáhnout to do vítězného konce!